Poľovníci sa zídu v nedeľu v kaštieli, budú oslavovať

07.09.2018 09:00
poľovník, pes, lov, les, streľba
Poľovníci ľuďom predvedú aj šikovnosť svojich psov. Autor:

Poľovníci a milovníci lesa si pripomenú deň svojho patróna, sv. Huberta, na nádvorí kaštieľa v Snine. V nedeľu pozývajú verejnosť na stretnutie, kde im predvedú svoje zvyky a tradície.

Akcia začína už o deviatej ráno, poľovníckou bohoslužbou. Potom je pripravené vystúpenie sokoliarov, historických šermiarov i hudobníkov.

Slávnosť organizuje Obvodná poľovnícka komora v Humennom už niekoľko rokov, zakaždým sa striedajú v mestách Humenné, Medzilaborce a Snina. „Chceme sa ľuďom v týchto okresoch viac priblížiť a informovať ich o tom, že poľovníctvo nie je len o love zveri. Úlohou poľovníka je tiež starať sa o prírodu," uviedla Silvia Perinajová z humenskej poľovníckej komory s tým, že podujatie chce ľudí aj vzdelávať. Napríklad deti sa v interaktívnych stánkoch poučia, ako sa majú správať v prírode, ako ju chrániť.

Tohto roku ide v poradí už o šiesty ročník akcie. Poľovníci budú súťažiť vo varení guľáša, vybraní dostanú vyznamenanie. Ľudia uvidia vábenie zveri, prácu poľovných psov, medzi ktorými má Slovensko aj svoje národné plemená. Zoznámia sa i s poľovníckymi signálmi.

Pripravené sú aj hudobné vystúpenia, tombola, jazda na koni a výstava Príroda a človek.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#príroda #voľný čas #oslavy #poľovnícvto
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku