Október v Redute otvorí mezzosopranistka Magdaléna Kožená

01.10.2018 13:00
BHS 2017
Ilustračné foto. Autor:

Hudba inšpirovaná príbehmi lásky a slávnych ženských hrdiniek, ako Armida alebo Ariadna, bude znieť dnes večer v bratislavskej Redute. Program 54. ročníka Bratislavských hudobných slávností bude od 19.30 patriť vystúpeniu slávnej českej mezzosopranistky Magdalény Koženej.

Umelkyňa, ktorá vyštudovala spev u Evy Blahovej na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, vystúpi v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie s programom Il Giardino dei Sospiri. Hudbu talianskych kantát Georga Friedricha Händela doplnia diela jeho benátskych a neapolských súčasníkov. Publikum sa na ne môže tešiť v podaní pražského barokového orchestra Collegium 1704 pod taktovkou Václava Luksa.

Tento týždeň sa publikum BHS môže tešiť aj na koncerty známych zahraničných orchestrov, napríklad zajtra vystúpi Veľký symfonický orchester P. I. Čajkovského, v stredu Filharmónia Artura Rubinsteina Lodž a v sobotu Orchester de Paris, ktorý je považovaný za najlepší francúzsky orchester.

Slovenská filharmónia uvedie vo štvrtok 1. dejstvo z opery Valkýra Richarda Wagnera pod taktovkou dirigenta Juraja Valčuhu. Na BHS nebude chýbať ani organový recitál. V nedeľu 7. októbra ho ponúkne americký dirigent a klavirista Wayne Marshall, ktorý organovým recitálom dokázal vypredať londýnsku Royal Albert Hall s kapacitou vyše 7 000 návštevníkov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#BHS #vážna hudba #koncerty #orchestre
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku