Tradíciu vinohradníctva priblíži cesta po vínnych pivniciach

22.10.2018 10:15
Vinice, vinohrady,
Bratislava a okolie má bohatú vinohradnícku tradíciu. Autor: ,

Po bratislavských vínnych pivniciach je názov zážitkového projektu, ktorý pripravuje Občianske združenie Slovenské vínne cesty. Uskutoční sa 26. a 27. októbra a jeho cieľom je oživiť staré vinohradnícke tradície Bratislavy v mestských častiach, v ktorých sa víno dorába.

Do projektu sa zapojilo takmer 30 vinohradníkov a vinári všetkých mestských častí Bratislavy, kde sa vo väčšej či menšej miere uchovala vinohradnícka a vinárska tradícia. Vinári ponúknu vinárskym fajnšmekrom na degustáciu kvalitné a lahodné vína ocenené na mnohých prestížnych domácich i svetových súťažiach vo vlastných alebo spojených vínnych pivniciach.

Návštevníci tak budú mať možnosť spoznať tajomstvá a atmosféru starých i novších vínnych pivníc a pivničiek, vychutnať si tento nápoj tam, kde sa pripravuje, podebatovať si s vinármi a posúdiť, ako sa im podarilo využiť potenciál podnebia i pôdy a užiť si tak čaro bratislavského vinohradníctva. Podujatie je ideálnou príležitosťou pre spoznanie dobrých a kvalitných vín nielen pre návštevníkov z Bratislavy a širokého okolia, ale aj pre všetkých domácich či zahraničných turistov.

Ide o prvý ročník tohto podujatia. Počas dvoch dní bude pre návštevníkov zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava Shuttle busmi, ktoré budú premávať na trase z Devína cez Nové Mesto, Raču až po Vajnory. Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal.

#Bratislava #víno #vinári #vinohrady #vínne pivnice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku