Zabíjačka v Petržalke ponúkne na predaj aj mäsové špeciality

14.12.2018 13:00
zabíjačka, jaternice, špeciality
Na predaj budú aj typické špeciality. Autor:

Milovníci zabíjačkových špecialít by mali v sobotu prísť do Petržalky. Na Strednej odbornej škole gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 sa bude konať tradičná zabíjačka.

Podujatie sa začína o desiatej ráno, trvať by malo do tretej popoludní. Počas celého dňa si návštevníci budú môcť pozrieť nielen ukážku zručností študentov a ich majstrov, ale aj nakúpiť zabíjačkové špeciality ako jaterničky, krvavničky, klobásy, tlačenku, oravskú slaninu a iné tradičné gastronomické výrobky, napríklad údenú rolku, stehno či krkovičku.

Kupujúci si budú môcť tiež dopriať aj zákusok, kávu, čaj a iné dobroty.

Zabíjačku organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Strednou odbornou školou gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v Bratislave. Jej cieľom je popularizovať a prezentovať tradičné remeslo mäsiar-údenár.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľný čas #špeciality #seniori #zabíjačka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku