Vianočnou električkou sa môžu Bratislavčania previezť do 30. decembra

V uliciach Bratislavy jazdí vianočná električka do nedele 30. decembra. Ľudia sa v nej môžu previezť bezplatne a denne, nepremávala len 24. a 25. decembra.

26.12.2018 09:00
BRATISLAVA: Vianočná električka Foto: ,
Vianočná električka vozí ľudí zadarmo do 30. decembra.
debata
Tohtoročná téma vianočnej električky v Bratislave sa nesie v znamení biblického príbehu narodenia Ježiška. Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc, mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. Vlani sa vianočná električka niesla v duchu rozprávky Perníková chalúpka. Ako informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová, podnik tento rok vyslal do ulíc vyzdobenú, svetielkami vysvietenú električku typu T6A5 z roku 1991.

V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny, Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami. Električka premáva v polhodinových intervaloch od 16:00 do 20:00 a cez víkendy od 10:00 do 20:00 po rovnakej trase. Záujemcovia môžu nastúpiť na zastávke SND (Jesenského), električka bude pokračovať na Námestie SNP, cez Kapucínsku a tunel prejde k Mostu SNP a vráti sa späť na zastávku SND. Dopravný podnik Bratislava vypravil vianočnú električku do ulíc historického centra Bratislavy ôsmykrát.

Interiér vozidla je vo vianočnom štýle a jazdy spríjemňujú melódie vianočných kolied. V električke je profesionálny sprievodca a deťom označí detský cestovný lístok, ktorý pripravili na jazdy touto električkou. Na jej vyzdobenie využívajú zamestnanci svetelné reťaze, svetielka i ozdobné girlandy. Na výzdobe vianočnej električky pracovalo sedem zamestnancov DPB. Na osvetlenie vozidla použili tridsať svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiarilo 2 680 svetielok, z toho 560 v interiéri vozidla ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov. Na uchytenie svetiel a reťazí použili zamestnanci 1 350 samolepiacich úchytiek a 1 500 viazacích pások. Aj tento rok vyzdobili zastávku SND, ktorá je stanovišťom vianočnej električky.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #doprava #voľný čas #električka #seniori #Vianoce