Ak ste si kúpili túto nabíjačku, vráťte ju. Môže vás zraniť elektrický prúd. Známy obchod ju sťahuje z predaja

Spoločnosť IKEA vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí vlastnia USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W v tmavosivej farbe (číslo výrobku 50461193), aby ju prestali používať a kontaktovali spoločnosť IKEA so žiadosťou o vrátenie peňazí v plnej výške.

10.01.2024 11:01
SR Bratislava koronavírus prevádzky otvorenie... Foto:
Ilustračná fotka
debata (4)

„Bezpečnosť je pre spoločnosť IKEA najvyššou prioritou, a preto sťahujeme z trhu USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W v tmavosivej farbe z dôvodu nebezpečenstva popálenia a úrazu elektrickým prúdom spôsobeného opotrebovaním napájacieho kábla,“ uviedla spoločnosť.

IKEA využíva pri vývoji svojich výrobkov prísny program testovania a hodnotenia rizík, aby sa uistila, že výrobky spĺňajú všetky príslušné zákony a normy na trhoch, na ktorých sa predávajú. Napriek tomu sa dozvedeli, že napájací kábel na tmavosivej USB nabíjačke ÅSKSTORM 40 W sa môže poškodiť alebo zlomiť v dôsledku častého omotávania okolo nabíjačky alebo opakovaného ohýbania.

zväčšiť Nebezpečná nabíjačka bola stiahnutá z predaja. Foto: IKEA
PE761049 Nebezpečná nabíjačka bola stiahnutá z predaja.

Poškodený kábel môže viesť k popáleninám a úrazu elektrickým prúdom. To je dôvod, prečo tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W stiahli z trhu.

Tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W možno identifikovať podľa čísla modelu ICPSW5–40–1 na štítku na jej zadnej strane.

Tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W môžete vrátiť v ktoromkoľvek obchodnom dome IKEA, kde vám budú vrátené peniaze v plnej výške. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je nutné predložiť, informuje spoločnosť.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Ikea #popáleniny #nabíjačka