Školáci sa môžu zapojiť do výtvarnej súťaže

Žiaci základných škôl sa môžu aj tento rok opäť zapojiť do výtvarnej súťaže, ktorá nesie názov Vojaci očami detí.

21.04.2019 11:00
prvák, škola, kreslenie, písanie, Foto:
Ilustračné foto.
debata

Školáci sa každý rok môžu zapojiť do výtvarnej súťaže, ktorú organizuje rezort obrany. Život profesionálneho vojaka nie je jednoduchý a ako ho vnímajú práve deti, ukáže spomínaná súťaž. „Ministerstvo obrany SR vyhlásilo už 18. ročník výtvarnej súťaže s názvom Vojaci očami detí, v rámci ktorej môžu aj tento rok žiaci základných škôl kresbami vyjadriť, ako vnímajú život profesionálnych vojakov a prácu v ozbrojených silách,“ informuje o súťaži rezort školstva na svojej internetovej stránke.

Ministerstvo obrany má záujem práve formou súťaže, na ktorej spolupracujú so základnými školami, v žiakoch vzbudiť záujem o témy spojené s vlastenectvom a obranou vlasti. Okrem toho však majú výtvarné diela tiež vyjadriť, čo pre žiakov ozbrojené sily znamenajú a ako ich vnímajú.

„Výtvarné práce žiakov základných škôl budú hodnotené porotou zloženou z výtvarníkov, zamestnancov rezortu obrany a profesionálnych vojakov. Tri najlepšie diela v kategórii mladších a starších žiakov získajú hodnotné ceny a ich práce budú uverejnené v rezortnom mesačníku Obrana, ako aj na webovom sídle Ministerstva obrany SR,“ informuje ďalej ministerstvo.

A kam treba posielať súťažné práce? „Jednotlivci, ako aj žiacke kolektívy môžu svoje príspevky, označené názvom, menom autora, spiatočnou adresou, ako aj adresou školy a ročníkom posielať na adresu: Redakcia OBRANA, Kutuzovova 8, 832 47 Bratislava v obálkach označených nápisom „Súťaž“ najneskôr do 12. mája 2019. Vyhlásenie výsledkov súťaže sa už tradične uskutoční na podujatí Deň detí s Ozbrojenými silami SR.“

Nezabudnite na podpis – súhlas rodičov. V zmysle nariadenia GDPR a zákona o ochrane osobných údajov musia byť podľa ministerstva zaslané súťažné práce doplnené písomným súhlasom oboch rodičov/zákonných zástupcov dieťaťa so spracovaním osobných údajov, ako aj s verejným vystavovaním súťažných prác s uverejnením súťažných prác v tlačených i elektronických médiách, s vyhotovovaním fotografií a videa z vyhlásenia výsledkov súťaže a odovzdávania ocenení.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #vojaci #výtvarná súťaž #Vojaci očami detí