Dokedy si treba objednať balík, aby stihol prísť do Vianoc?

S blížiacim sa koncom roka sa rozbehla nákupná horúčka a internetové obchody a kuriérske spoločnosti už naplno pociťujú blížiace sa vianočné sviatky. Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, aby darčeky pre rodinu a blízkych dorazili pod vianočný stromček včas, by si nemali nenechávať sviatočné nákupy na poslednú chvíľu.

27.11.2023 14:40
Pracovníčka kuriérskej služby Foto:
Ilustračná foto.
debata

Nákupná sezóna sa postupne začala rozbiehať už začiatkom novembra. Množstvo zásielok, ktoré kuriérske spoločnosti prepravia, sa v posledných týždňoch pred Vianocami zvýši až o desiatky percent.

„Očakávame, že aj keď tento rok pravdepodobne neprekonáme rekordné obdobie počas pandémie, sezóna bude veľmi silná. Stále viac ľudí oceňuje pohodlie, ktoré im nákupy na internete poskytujú. V tomto období nakupujú online nielen pravidelní zákazníci, ale aj tí ľudia, ktorí využívajú služby internetových obchodov iba príležitostne,” hovorí generálny riaditeľ DPD na Slovensku Peter Pavuk.

urológia, vyšetrenie prostaty, rakovina, doktor, lekár, pacient, Čítajte viac Najmä na jeseň a pred Vianocami ich má každý doma. Chránia srdce, cievy aj mozog a znižujú riziko rakoviny nielen prostaty. Ešte sa vám zdajú obyčané?

Spoločnosť DPD už v tomto období zásielky rozváža väčší počet kuriérov, ale narástol aj počet ľudí, ktorí pomáhajú spracovať balíky v triediacich strediskách (až o 50 percent). Výraznou pomocou je výkonné triediace stredisko v Bratislave s automatickou linkou, ktoré dokáže spracovať až 10-tisíc balíkov za hodinu, ale rovnako aj HUB DPD v ŽILINE.

Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, aby darčeky pre rodinu a blízkych dorazili včas, by si napriek tomu nemali nenechávať nákupy na poslednú chvíľu a objednávať by ich mali radšej v dostatočnom predstihu. DPD doručí do Vianoc všetky zásielky, ktoré budú odovzdané na prepravu do 19. decembra 2023.

„Zákazníci, ktorí chcú mať istotu, že všetky darčeky dorazia včas pod vianočný stromček, by mali svoje objednávky v internetových obchodoch ukončiť pred týmto dátumom. V posledných dňoch by však mali venovať pozornosť aj tomu, či má internetový obchod tovar na sklade. Treba pamätať aj na to, že zásielky zo zahraničia na Slovensko cestujú dlhší čas,“ radí Peter Pavu

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #sviatky #Kuriér #balík #objednávka