Je tu znova vlna Covidu -19. Predaj antigénových testov sa zvýšil desaťnásobne

Slovensko čelí podľa najaktuálnejších informácií ďalšej vlne COVID - 19. Počet ľudí s ochorením neustále rastie, v nemocniciach je v týchto dňoch podľa Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných vyše 250 ľudí.

25.10.2023 13:00
testovanie Covid 19 Šamorín Foto:
Testovanie na covid. Ilustračný obrázok 2021.
debata (3)

V súvislosti s rastúcim počtom chorých ľudí začína prudko stúpať aj predaj antigénových testov. „Aktuálne evidujeme výrazný nárast online predaja testov na zistenie ochorenia COVID – 19. Napríklad v porovnaní s letnými mesiacmi tohto roka, kedy bol predaj testov najnižší v roku, sa predaje zvýšili až 10-násobne,” potvrdila Andrea Babicová z lekárenskej skupiny Pilulka.sk.

jabloň, jablko Čítajte viac Toto ovocie nepodceňujte, poradí si s cholesterolom, nahradí lieky aj výživové doplnky. Dokázané sú aj protirakovinové účinky

Dodala, že naposledy evidovali takto vysoký záujem v rovnakom období v roku 2022, kedy prebiehala tretia vlna pandémie koronavírusu. Najväčší záujem je o klasický druh antigénového testu, ktorý sa realizuje výterom z nosa. "Práve z dôvodu aktuálnej situácie s rastúcim počtom chorých Slovákov sme museli výrazne navýšiť zásoby antigénových testov na skladoch,” doplnila Andrea Babicová z Pilulka.sk.

Rozšíreniu ochorenia COVID – 19 pomohla predovšetkým zmena počasia, nakoľko ochoreniu sa darí najmä v chladnejšom období. A hoci vo svete koluje viacero variantov tohto ochorenia, žiaden z nich by nemal spôsobiť výrazné problémy ako tomu bolo pri variantoch alfa, delta a omikron a celoplošných opatreniach.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #test #Covid-19 #antigénové testy